Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. turnus

 

tabor2015.jpg

Aktuální podoba a složení prvního turnusu se začala vyvíjet už v roce 2003, kdy se na tábory po letech vrátila jako hlavní vedoucí Zdeňka Procháčková (tehdy se však jezdilo ještě na 4. turnus) a ustálila rozháraný vývoj turnusu, kdy se každoročně měnilo složení vedoucích a tábory neměly jasný cíl a koncepci, do funkčního celku. Základ současného vedoucovského týmu v té době jezdil na tábor v pozici dětí. Postupně pak začal přerod do pozic instruktorů a následně i oddílových vedoucích. Až do roku 2009 se na tomto turnusu prostřídali čtyři hlavní vedoucí, v posledních letech už bohužel byly tábory trochu chaotické a chyběla jednotná vize.

Rok 2010 byl pro turnus přelomový. Došlo k výrazné obměně personální složení, kterou odstartovalo ukončení táborové činnosti ze strany Z. P., kterou jsem v pozici hl. vedoucího nahradil já (Jan Kludka). Vykrystalizovalo se jádro týmu, který byl posílen o několik mladých a perspektivních lidí a začala jakási nová éra našeho tábora. Vytvořili jsme s vedoucími jasnou koncepci, jak chceme, aby se tábor vyvíjel pomocí moderních prvků, ale zároveň se zachováním všech tradic a zvyklostí, které k louce Nadějov bezvýhradně patří. Jako znamení, že nastolená cesta je správná budiž důkazem to, že většina dětí byla z našich dosavadních táborů nadšená a s chutí se mnoho z nich vrací. Druhým důkazem je i to, že naše tábory mají vzestupnou tendenci, co se počtu účastníků týče. Pořadatelem našeho tábora je DDM Vratimov.


Pokud vás náš tábor zaujal, budeme rádi, když se počet účastníků našeho každoročního letního dobrodružství rozroste o další členy.

Oddíl, který v daném roce zvítězí bude zvěčněn na krásném Nadějovském poháru!
 

Složení týmu vedoucích pro rok 2015:

Hlavní vedoucí: Jan Kludka
Oddíloví vedoucí: Vojtěch Kotas, Jiří 'Ozzy' Ocelka, Jan 'Heinz' Procházka, Alexandr Nováček
Instruktorky: Veronika Krůčková, Kristýna Tancerová, Klára Tancerová, Kateřina Konkol'ová, Michaela Panková, 
Dalibor Zeman

Personál zajišťující chod tábora:

Hospodář: Vladimír Procházka
Kuchařky: Renata Kludková, Irena Procházková, David Beroun
Zdravotník: Lenka Krupová
Noční ostraha: Radim Pařenica

Téma celotáborové hry 2015:

Letošní celotáborová hra je inspirovaná knižní Ságou ledou a ohně, známou také jako Hra o trůny. Z této předlohy vychází také stejnojmenný a divácky neuvěřitelně oblíbený TV seriál. 

Propagační plakát si můžete prohlédnout zde.