Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kronika

KRONIKA I. TURNUSU
LOUKA NADĚJOV, LUKAVEC
2010-?

Myšlenka na záložení kroniky našeho turnusu vznikla poprvé již v roce 2010, kdy jsem turnus přebíral od Zdeňky Procháčkové. Inspirovaly mne staré lukavecké kroniky ze 70. a 80. let, které byly nalezeny při rekonstrukci v Domě dětí a mládeže (bývalém pionýráku) ve Vratimově a které mám teď pečlivě uschovány doma. Dokonce jsem i tehdy zakoupil sešit, resp. knihu, která tou kronikou měla být. V blažené představě jsem na začátku tábora kroniku přenechal vedoucím, aby mezi nimi kolovala a každý do ní sepsal záznam dne, kdy byl Vedoucím dne. Bohužel, čtvrtý nebo pátý den tábora se zjistilo, že kronika není k nalezení. Prostě se ztratila. Do teď nikdo z nás neví, kde skončila nebo kdo si ji přivlastnil, ale na každý pád zmizela z povrchu zemského dříve, než se do ní stačilo pořádně něco zaznamenat. Se ztrátou sešitu korespondovala také ztráta zájmu si něco takového vést. Zpětně to považuji za věčnou škodu, ale víte, jak se to říká - pozdě bycha honit... Nicméně nyní, když máme za sebou již tři tábory jakési nové éry našeho turnusu, se myšlenky na kroniku vracejí. Proto zakládáme jakousi elektronickou kroniku na těchto stránkách, zpětně zaznamenáme tábory z posledních tří let a následně budeme přidávat i další. Doufám, že tahle forma kroniky umožní všem, kteří na tábory jezdili nebo jezdí s námi, zavzpomínat na úžasné okamžiky a atmosféru táborů na Lukavci. A těm z vás, kteří na našem táboře nebyli, nechť slouží jako reálná ukázka, jak naše tábory fungují, případně jako zavzpomínání na vaše táborové léta, pokud jste v minulosti (ať blízké či daleké) na tábor na louku Nadějov v Lukavci u Fulneku jezdili.

 

Jan Kludka,
hlavní vedoucí

 

 

Příspěvky

2010 - Dobývání Ameriky

16. 1. 2013

Rok 2010 byl pro náš turnus přelomový. Táborovou činnost totiž rokem 2009 ukončila dlouholetá hlavní vedoucí Zdeňka Procháčková. Pro to, abychom turnus udrželi tak bylo nutné nějakým způsobem navázat...

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kronika | Fotografie: Tábor 2010 | Komentářů: 0

2011 - Velká kouzelnická válka

16. 1. 2013

Do našeho druhého tábora už jsme vstupovali s cennými zkušenostmi, jak vlastně tábor funguje, jak na něm fungujeme společně my. Zkrátka jsme již věděli, do čeho jdeme.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kronika | Fotografie: Tábor 2011 | Komentářů: 0

2012 - Útěk z Transylvánie

16. 1. 2013

K našemu třetímu táboru jsme již přistupovali tak, že víme, co od tábora očekáváme. Měli jsme jasnou představu, jak má tábor vypadat. Podchytili jsme už hodně začátečnických chyb a bylo vidět, že už plaveme ve známých vodách.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kronika | Fotografie: Tábor 2012 | Komentářů: 0

2013 - Trosečník

30. 7. 2013

 K našemu třetímu táboru jsme již přistupovali tak, že víme, co od tábora očekáváme. Měli jsme jasnou představu, jak má tábor vypadat. Podchytili jsme už hodně začátečnických chyb a bylo vidět, že už plaveme ve známých vodách.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kronika | Komentářů: 0