Jdi na obsah Jdi na menu
 


2011 - Velká kouzelnická válka

cely-tabor.jpg

 

Do našeho druhého tábora už jsme vstupovali s cennými zkušenostmi, jak vlastně tábor funguje, jak na něm fungujeme společně my. Zkrátka jsme již věděli, do čeho jdeme. Ke změnám došlo ve složení týmu vedoucích. Z rozmanitých důvodů už na tábor nejely Magda Širučková, Katka Mergleská a Petra Kludková. Jejich místa zaujala první trojice odchovanců našeho tábora - Ozzy, Heinz a Kik Tancerová. Obohacení týmu o členy z nové generace instruktorů se projevilo pozitivně, všichni tři obstáli a přinesli další rozměr týmu vedoucích.
Na táboře jsme přivítali tentokrát 28 dětí, z kterých bylo 16, kteří se účastnili i předchozího tábora. Po připočtení tří instruktorů se nám tak na tábor vrátilo 19 z 26 dětí z předchozího roku, což jsme hodnotili jako velmi dobrý výsledek.
V roce 2011 se tématem celotáborové hry stala Velká kouzelnická válka. Inspirovali jsme se šestým a sedmým dílem příběhů o Harrym Potterovi. Zakomponovali jsme do ní boj o viteály a relikvie smrti a mnoho dalších prvků z kouzelnického světa knížek J. K. Rowlingové. Tato CTH byla propracovanější, než ta předchozí. Podařilo se nám vytvořit lepší příběhovou linii CTH, hry zapadaly do konceptu, jaký jsme nastavili a ačkoliv se nedá mluvit o dokonalosti, byl v tomto případě vidět jasný progres v přípravě a následném výsledku. Vyvrcholením hry byl závěrečný souboj s Voldemortem, kdy všechny oddíly musely v celodenní hře zničit Pána zla. V třikrát lépe hodnocené hře oproti ostatním hrám se to nakonec povedlo pouze třem oddílům. Více viz níže.
Tento rok byl také první, ve kterém oddíly bojovaly o Nadějovský pohár. Tento putovní pohár byl zaveden pro vítěze celotáborové hry, jejichž jména se každý rok vyryjou do podstavce poháru a vítězové tak zůstanou navždy zapsáni do historie našeho turnusu. Hlavní myšlenka byla v tom dodat vítězství CTH prestiž. Aby se projevovala v táborovém zápolení touha napít se z poháru a zapsat se po bok všech, kteří kdy celotáborovku vyhráli.

Hymnou tábora se tentokrát stala skladba Lion Sleeps Tonight, pro kterou napsaly náš český táborový text Klára a Kristýna Tancerovy...

V dáli za kopci, tam na Lukavci
pro vlajku si jdou
v tmavých maskáčích, s hrůzou na očích
ví, že prohrajou

(mezihra)

Z temných močálů, lezli na skálu
se zlou předtuchou
že zlí hlídači jim kožich vypráší
a už se nesejdou

 

Táborová hymna 2011:

Personál zajišťující chod tábora: 

Hlavní vedoucí: Jan Kludka
Hospodář: Vladimír Procházka
Zdravotník: Irena Procházková
Kuchaři: Renata Kludková, Světlana Veselá
Noční ostraha: David Melichařík

 

I. oddíl – Nahněvané mandragory

1.-oddil---nahnevane-mandragory..jpg

Vedoucí: Ondřej Ryboň
Instruktor: Jiří Hudec
Děti: Lenka Toflová, Natálie Mazurová, Michaela Panková, Josef Glet, Marie Brzusková, Marián Krejčí, Pavlína Vítková

 

II. oddíl – Bratrstvo Felix felicis

2.-oddil---bratrstvo-felix-felicis..jpg

Vedoucí: Alexandr Nováček
Instruktor: Kristýna Tancerová
Děti: Klára Tancerová, Veronika Kuchařová, Dalibor Zeman, Vojtěch Krůpa, Lenka Krůpová, Kateřina Hulvová, Ondřej Kuchař

 

III. oddíl – F.É.N.I.X.

3.-oddil---f.e.n.i.x..jpg

Vedoucí: Vojtěch Kotas
Instruktor: Jiří "Ozzy" Ocelka
Děti: Aneta Holešová, Lukáš Konkol, Jarmila Staníková, Nikola Embertová, Kateřina Konkolová, Natálie Embertová, Matěj Holeš

 

IV. oddíl – Zlomené hůlky

4.-oddil---zlomene-hulky..jpg

Vedoucí: Iva Terešková
Instruktor: Jan Procházka
Děti: Patrik Wehovský, Kristýna Formanová, Taťána Krečmerová, Dorota Krečmerová, Jana Veselá, Tereza Pavlisková, Daniel Dostál

 

Celotáborová hra měla zpočátku dva favority, Nahněvané mandragory a F.É.N.I.X. V první polovině tábora spolu drželi krok a střídali se ve vedení de facto každou odehranou hrou. Bohužel, v druhé půlce tábora už oddílu F.É.N.I.X. došel dech, Nahněvané mandragory šly do trháku, který nakonec proměnili v obhajobu vítězství a F.É.N.I.X.e nakonec předběhl ještě oddíl Zlomených hůlek, který drtivým finišem a vítězstvím v závěrečné hře mocně dotahoval i vítězné Mandragory. Otloukánkem tábora se stalo Bratrstvo Felix felicis, které po celý tábor neopustilo poslední místo a stalo se také jediným oddílem, který po naprostém selhání v závěrečné hře nedokázal porazit Voldemorta.

Konečné pořadí v celotárové hře:

1. místo: Nahněvané mandragory
2. místo: Zlomené hůlky
3. místo: F.É.N.I.X.
4. místo: Bratrstvo Felix felicis

Nahněvané mandragory se tak staly historicky prvními držiteli Nadějovského poháru a jejich jména byla jako první vyryta do podstavce.

Foto vítězů:

421865_357870747567875_452302790_a.jpg

 

 

Náhledy fotografií ze složky Tábor 2011