Jdi na obsah Jdi na menu
 


2013 - Trosečník

30. 7. 2013

 tab013.jpg

 

K našemu třetímu táboru jsme již přistupovali tak, že víme, co od tábora očekáváme. Měli jsme jasnou představu, jak má tábor vypadat. Podchytili jsme už hodně začátečnických chyb a bylo vidět, že už plaveme ve známých vodách.
Táborovou partu po minulém táboře opustila Iva Terešková, která na náš turnus jezdila neuvěřitelných 10 let v řadě! Její místo v týmu zaujaly dvě instruktorky. Z dětí se k týmu přidala Klárka Tancerová a po jednoroční odmlce do týmu vrátila Verča Krůčková, která v roce 2010 dělala kuchařku. Došlo také k organizačním změnám. Ondra Ryboň přijal roli programového vedoucího, zatímco Honza Kludka se vedle hlavního vedoucího zhostil role vedoucího jednoho z oddílů. Změnou prošel také post zdravotníka. Ten obsadila Lenka Krupová, která na náš turnus jezdila v letech 2004-2007 a loni projevila zájem se vrátit. Irena Procházková se pak přesnula do kuchyně.
Po účasti na předchozím táboře se kromě instruktorky Klárky vrátilo dalších 15 dětí, což je solidní číslo. Hlavně jsme ale zaznamenali 17 nových účastníků, takže jsme dohromady měli na táboře 32 dětí! Držíme si tedy vzestupnou tendenci, co se týče počtu dětí, což hodnotíme velmi pozitivně a naplňuje nás to v přesvědčení, že svou práci děláme dobře.
Tématem celotáborové hry se stal Útěk z Transylvánie. Přenesli jsme se tedy do blízkosti hradu hraběte Drákuly. V CTH jsme opět zaznamenali posun. Ondra umně vytvořil příběhovou linii, která byla podpořena příspěním celého týmu hrami různého typu. Různorodost her se stala jednou ze silných stránek našeho tábora, jelikož samy děti ji ještě na táboře velmi oceňovaly. Celotáborovka vyvrcholila závěrečnou hrou, jejímž cílem bylo rozluštění testamentu hraběte Drákuly. Jak to dopadlo se dozvíte níže.

Táborové stavby:

Jedním z úkolů v celotáborové hře bylo stavění věcí, které základna potřebovala. Vampire Agency si vzala za úkol po letech obnovit posezení u "suchánků" v horním cípu louky Nadějov. Úplňkové bestie stavěly sušák na prádlo, zatímco Tupíři si vzali na starost sestavení dvou laviček k ohni. Oddíl Krvavých drápů pak stavěl nové šerifské křeslo. 

Táborovou hymnou se stala písnička Slavíci z Madridu od Waldemara Matušky, avšak i letos se speciálním textem složeným tentokrát členkami oddílu Tupíři, Janou Veselou a Monikou Roščákovou. Světovou premiéru jsme dokonce natočili na video!

Personál zajišťující chod tábora:

Hlavní vedoucí: Jan Kludka
Programový vedoucí: Ondřej Ryboň
Hospodář: Vladimír Procházka
Zdravotník: Lenka Krupová
Kuchaři: Renata Kludková, Irena Procházková
Noční ostraha: Radim Pařenica

 

I. oddíl – Tandang

1.-oddil-tandang.jpg 

Vedoucí: Vojta Kotas
Instruktoři: Katka Konkolová
Děti: Veronika Kuchařová, Dalibor Zeman, Josef Staněk, Kateřina Staňková, Ondřej Kuchař,   Marie Brzusková, Ondřej Veselý, Kateřina Hulvová

 

II. oddíl – Pagong 

2.-oddil-pagong.jpg

Vedoucí: Jan "Heinz" Procházka
Instruktor: Veronika Krůčková
Děti: Rudolf Panek, Michaela Panková, Lenka Panková, Adéla Kampová, Lenka Toflová, Antonín Zápalka, Dominik Liberda, Tomáš Hammer, Kryštof Šebesta

 

III. oddíl – Matsing

3.-oddil-matsink.jpg

Vedoucí: Alexandr Nováček
Instruktor: Klára Tancerová
Děti: Šimon Gomola, Jana Veselá, Monika Roščáková, Jiří Kaštan, Marek Kaštan, David Ditrich, Kristýna Putišová, Dominik Schmit

 

IV. oddíl – Kalabaw

4.-oddil-kalabaw.jpg

Vedoucí: Jiří "Ozzy" Ocelka
Instruktor: Kristýna Tancerová
Děti: Kateřina Konkolová, Daniel Svrčina, Jarmila Staníková, Kristýna Formanová, Kateřina Roščáková, Tereza Pavlisková, Taťána Krečmerová, Dorota Krečmerová

 

Celotáborová hra byla zpočátku velmi vyrovnaná a čtvrtý den tábora dokonce měly všechny oddíly na kontě stejně bodů. Poté se začaly profilovat dva silnější oddíly - Úplňkové bestie a Krvavé drápy, které se denodenně střídaly ve vedení. Vampire Agency trápila nevyrovnanost výkonů a Tupíry srazila na poslední místo série neúspěchů v prostřední části tábora. Souboj o první místo byl napínavý až do konce, na poslední chvíli se totiž Vampire Agency dotáhlo na vedoucí dvojici. Bohužel neúspěch v závěrečné hře jim nakonec přisoudil konečné třetí místo. Mezi Krvavými drápy a Úpňkovými bestiemi to bylo na knap do poslední sekundy, ale vítězství si v napínavém vyvrcholení CTH nakonec vybojovaly Krvavé drápy, když o jejich výhře rozhodl rozdíl jediného bodu!  

Konečné pořadí v celotárové hře:

1. místo: Krvavé drápy
2. místo: Úplňkové bestie
3. místo: Vampire Agency
4. místo: Tupíři 

Krvavé drápy se staly druhým oddílem, jejichž jména byly vyryty na podstavec Nadějovského poháru.

Foto vítězů:

tab013--683-.jpg